film Artura Tabora „Sowy Polski” w wersji angielskiej w sieci

XII 2015. Udostępnienie filmu wraz z angielskimi napisami na portalu YouTube

W piątą rocznicę tragicznej śmierci Artura Tabora (2 lipca 2010), chcieliśmy przypomnieć Jego ostatnie dzieło, czyli film „Sowy Polski”. Film, powstały na bazie nakręconych przez Niego ujęć filmowych, został uzupełniony i dokończony rok później przez Jego przyjaciół, pod okiem Jolanty Tabor. W poniższej odsłonie komentarz przetłumaczono na język angielski i dodano w postaci napisów, tak by film mógł dotrzeć do szerszej rzeszy odbiorców. Przy tej okazji składamy gorące podziękowania za bezinteresowny wkład w tłumaczenie: Agnieszce Huxal, oraz Agnieszce Tańczuk i Janie Bĕlkovej (korekta). Ostateczny efekt muszę jednak wziąć na siebie.

Film był częścią 3-letniego projektu pn. „Sowy Polski”, realizowanego w latach 2009-2011 przez – Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, pomysłu ówczesnej dyrektor Fundacji – Barbary Draus. Premiera filmu miała miejsce w warszawskim ZOO we IX 2011 roku. Tutaj: http://goo.gl/bPnNBN – znajdziemy parę słów o filmie pióra dr. Andrzeja Kruszewicza.

Bardzo proszę o udostępnianie linku z filmem na swoich stronach oraz obcojęzycznych, traktujących o ptakach, a także swoim znajomym, szczególnie tym za granicą, których może on zainteresować (informacja w j. ang. pod filmem). To może być także sposób, by podziękować Arturowi za Jego wkład w popularyzację przyrody, Jego pasję, zaangażowanie, za to wszystko, z czego dziś czerpiemy i co podziwiamy. Niestety zdjęcia i filmy Artura w obiegu widoczne są coraz rzadziej. Świat goni do przodu i mało kto ma czas pochylić się nad tym co było, nawet gdy mocno wybija się pośród reszty. Każdy ma aparat a i zrobienie filmu też nie nastręcza trudności. Wielu skupia się na własnej twórczości, niestety zarówno tej dobrej i tej nijakiej. Nic nie wskazuje na to, że może się w tej kwestii coś kiedykolwiek zmienić.

Śledź mnie na: facebookistagram
albo ja będę śledził Ciebie!